Umutcan Turan
Umutcan Turan

Hakkımda

Merhaba! Ben Umutcan, programlama tutkumu bir kariyere dönüştürmeye çalışan hevesli bir programcıyım.

Son üç yıldır kendi kendime programlamayı öğrenmeye çalışıyorum. Özellikle düşük seviyede, metale yakın çalışmaktan hoşlanırım, ve sadeliği sebebiyle C gibi dilleri severim. Şu sıralar csystem.org'da "Java ile Nesne Yönelimli Programlama" kursuna katılıyorum.

Sıkı bir Linux kullanıcısı olduğum söylenebilir. Kullandığım bazı dağıtımlar: Debian, Ubuntu, Arch, Gentoo. En uzun süre Thinkpad T420 makinemde Gentoo kullanmama rağmen, artık çoğunlukla Debian kullanıyorum.

Kendi kendime, dokümantasyon ve kitaplar okuyarak öğrenebilme kabiliyetim yüksektir. Ayrıca komut satırında rahatlıkla çalışırım. C programlama ortamım Bash, Make, GCC ve Vim'den oluşur. Java için Eclipse kullanırım.

Bilgisayarla ilgili bir alan okumamış olmama rağmen, mümkün olan her fırsatta yeni şeyler öğrenerek ve kurslara katılarak bu eksikliği gidermeye ve daha iyi bir programcı olmaya çalışıyorum.

Son on yıldır tükettiğim medya İngilizce olduğundan dolayı, iyi seviyede İngilizce konuşabilirim.

Şu anda yeni şeyler öğrenebileceğim ve sektörde deneyim kazanabileceğim bir iş arıyorum. Diğer bir deyişle, para şimdilik benim için birincil öncelik değil. Eğer bana göre bir pozisyon olduğunu düşünüyorsanız, lütfen iletişime geçin.

İletişim

İş imkanları veya katkıda bulunabileceğimi düşündüğünüz açık kaynak projeler hakkında iletişime geçebilirsiniz.

mail@umutcan.org

LinkedIn

Github